Sri Lanka 11-17 Aralik 2023

Sri Lanka 11-17 Aralik 2023

Seyahat detayları

 • Tarih: 11-17 Aralik 2023
 • Vize: kapıda kolay vize veya e-vize
 • Uçak, transfer ve 5* yıldızlı hoteller dahil
 • Dilara Suvay & Adam AXOI gezginler eşliğinde
 • Yerel rehber anlatımı ile konforlu, klimalı otobüsle
 • Fil bakım evi, Sigiriya Aslan Kayası
 • Balon (opsiyonel), Nine Arch Köprüsü
 • Jeep Safari turu, Coconut Tree Hill
 • Tropical plajlar, Galle feneri
 • Programda tüm ören/parkların giriş ücretleri dahil
 • Adam AXOI ve Dilara Suvay’ın sıradışı kadrajları
 • Belgesel tadında hikayeler

11 Kasım’a kadar erken rezervasyon avantajı:

1950 € Kişi başı

11 Kasım’dan sonra 2250 € kişi başı
+320 € tek kişilik oda tercihin bedeli

ÖN REZERVASYON YAPWHATSAPP SORU SOR
WhatssApp’dan bizi ara +90 543 186 9702
(Saat 10:00-17:00 arası)

Sri Lanka’yı bizimle keşfet

Hazırlanın! 11-17 Aralık Sri Lanka’ya gidiyoruz… 🌴 Sri Lanka, Güney Asya’da Hint Okyanusu’nun güneyinde bulunan bir ada ülkesidir. Özellikle plaj tatilleri, doğa gezileri ve kültürel keşifler için ideal bir yerdir. Bu seyahatte Sri Lanka’nın tropikal plajlarını, doğal güzelliklerini, egzotik yemeklerini ve vahşi yaşamını hep birlikte deneyimleyeceğiz. Ülkenin simgesel yapısı Sigiriya’ya tırmanıp sıradışı kareler yakalayacağız. Fil yetimhanesinde bebek filleri besleme fırsatı elde edeceğiz. Ella’daki meşhur Nine Arch Köprüsüne çıkacağız. Son olarak Hint Okyanusu ile çevrili Sri Lanka’nın güney kıyılarını, muhteşem mavi koy ve plajlarını keşfedeceğiz.

 

Seyahat ve fotoğraf turu

Biz bir yeri en güzel ışıkta ve zamanda, hikayeleri ile anlatmayı aşırı seviyoruz. Anı yaşamanın yanında yaşatmayı da istiyoruz. Rotalarımızı da buna göre şekillendiriyoruz. Mesela altın saatler dediğimiz gün batımı saatlerini hiç kaçırmayız. Seyahat boyunca bizden daha birçok çekim tekniği ve taktikleri öğreneceksin. Hem de Sri Lanka’nın en güzel yerlerinde birlikte çekimler yapacağız ve tabiki bunları seninle de paylaşacağız. Yani seyahat sonunda birbirinden özel anları ölümsüzleştirmiş olacaksın. Senin de Instagram hesabına eşi benzeri olmayan bir renk gelecek 🙂

Luxury 5* yıldızlı hoteller Dahil!

Konaklama seçiminde biz çok hassasız.Kafamı sokacak bir yerim olsun yeter” diyenlerden değiliz. Sebebi çok basit, pek de gelişmemiş bir ülkedeyiz… Hiçbir şeyi tesadüfe bırakmak istemiyoruz. Bu yüzden dünya standartlarına göre 5 yıldız konseptini yakalamış otellerde konaklama yapacağız.

– 1 gece Cinnamon Lodge Habarana
Habarana’da 5 yıldızlı, oda & kahvaltı
– 1 gece Hide Ella Hotel
Ella’nın luxury oteli, oda & kahvaltı
– 1 gece Triple O Six
Mirissa’da luxury butik oteli, oda & kahvaltı
– 1 gece Araliya Beach Resort
Unawatuna’da 5 yıldızlı hotel, oda & kahvaltı
– 1 gece Resort Cinnamon Lake
Şehir merkezinde 5 yıldızlı hotel, oda & kahvaltı
– 1 gece The Covenro Hotel
Havalimanına 10 km uzaklıkta, oda & kahvaltı

 

Başka Neler Dahil?

– İstanbul – Sri Lanka (Kuveyt aktarmalı) uçuşlar
– Yerel rehber anlatımı ile konforlu, klimalı otobüs
– Programda belirtilen tüm transferler
– Programda tüm ören/parkların giriş ücretleri
– Jeeplerle Safari turu
– Sigiriya Rocks giriş ücreti
– Adam Axoi ve Dilara Suvay tarafından profesyonel çekim taktikleri, birlikte drone uçuşu
– Bu fotoğraf turunda eşsiz kadrajlarda yer alman da bizimle gezmenin bonusu! 🙂

Dahil Olmayanlar:
– İçecekler, öğlen ve akşam yemekleri
– Balon turu 250$ (opsiyonel)
– Yurtdışı çıkış harcı ve 52$ e-vize ücreti

 

Peki ya yemek?

Sri Lankalıların geleneksel yemekleri genellikle baharatlarla farklı tatlar sunar. Ancak dünyanın en iyi mutfaklarından biri olan Türk mutfağı ile kıyaslamayınız 🙂 Temiz ve hijyen olması bizim için en önemli unsur. Bu yüzden mümkün oldukça akşam yemeklerini 1. sınıf hizmet veren otellerimizde yeme opsiyonu sunuyoruz. Dileyenler yakın bölgelerde yerel restaurantları da tercih edebilirler. Öğlen yemeği ise gezi esnasında bölgedeki en yakın temiz bir restaurantta dileyenlerle hep birlikte yiyeceğiz. Bu seyahatimize öğlen ve akşam yemekleri dahil değildir. Kaldığımız hotellerde açık büfe imkanı bulunuyor. Yemek için ortalama bütçe 150-250$ gibi bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır.

Nerelere gideceğiz…

Gideceğimiz yerlerden bazı anılarımız 🙂
Olmasın mı senin de böyle özgün kadrajların 👇

Tur program içeriği

Tur Kalkış Noktaları:

 • İstanbul Sabiha (SAW) -> Kuveyt aktarmali -> Kolombo
  11 Aralık, saat 13:00, uçuş: J9 306. Varış ertesi gün 2:30
 • Kolombo -> Kuveyt aktarmali -> İstanbul Sabiha (SAW)
  17 Aralık, Saat 4:30, uçuş: J9 554. Varış 13:30
 • Jazeera Havayolları Kuveyt

Bizimle seyahat derken…

Öncelikle müthiş bir heyecanla oluşturduğumuz Sri Lanka seyahatini firmaların hazırladığı klasik turlar gibi değerlendirmeniz bizi üzer 🙂 Biz 7/24 seyahat eden, hayatı yollarda evrilen, geliştirmeyi ve dönüştürmeyi misyon edinerek daha iyisine ulaşmayı hedefleyen iki gezginiz. Bizim seyahatlerimizi yakından takip edenler bilir, biz bir yerin ruhunu yaşamayı ve yaşatmayı çok severiz. Dolayısıyla bu seyahate katılırsan, bizim maceramıza ortak olmanı diliyoruz. Yani bizimle anı yaşayıp ölümsüzleştirmeni bekliyoruz.

 

Katılım şartları: Yol arkadaşımızı nasıl belirleyeceğiz?

Belirtmek isteriz ki; az sayıda bir kontenjanımız var ve sadece “yetişkinlere özel” bir seyahat olacak. Uzak Doğu deyince; uzuuun bir uçuş, yeni bir kültür, bilmediğin tatlar, dinler, deneyimler ve farklı maceralar bekliyor seni. Yol arkadaşlarımızı seyahat anlayışı bize yakın, keşif ruhu olan, gezmeyi ve fotoğraf video çekmeyi seven, yeniliklere ve deneyimlere açık, negatif eleştiri gözüyle hayata bakmayan, genç ruhlu dinamik insanlarla arasından seçmek istiyoruz 🙂 Doğru yol arkadaşı ömürlük dostlukluklara dönüşür. Bizi yoran değil, bakış açımıza vizyon katan insanlarla yol almak istiyoruz. Peki bunu nasıl mı yapacağız? Oluşturmuş olduğunuz “ön rezervasyon” işlemi sonrasında instagram profilinizi açmanızı istiyoruz. Bazı kriterlere göre incelemeler yapılacak. Eminim ki yürekten isteyen tüm dostlar yanımızda olacak. Şans seninle olsun ❤️

Ön Rezervasyon Yap

Instagram kullanıcı adınızın doğruluğundan emin olunuz, örneğin: hasan91

Getirmen gerekenler

Bu bölgede iklim genellikle sıcak geçiyor. Ancak güncel bilgi için “Google Weather” dan hava şartlarını kontrol ederek uygun kıyafet getirmenizi öneririm. Bunun haricinde deneyim boyunca ihtiyacınız olan her şeyi temin edeceğiz. Ayrıca telefonunuzda yeterli saklama alanı ve yanınızda ekstra bir powerbank olsa iyi olur.

Koşullar

Bu turumuz Endemic Tours işbirliği ve güvencesi altında gerçekleşecektir. Endemic Tours Paket Tur Sözleşmesi geçerlidir. Endemic Tours yasa gereği acenta iflası ve hizmetlerin yerine getirilmemesine karşı tur ücreti ile sınırlı zorunlu sigorta yaptırır.

WHATSAPP SORU SOR
WhatsApp’dan bizi ara +90 543 186 9702
(Saat 10:00-17:00 arası)