Hakkımızda

Nereden… nereye…

Amsterdam merkezli dijital medya ajansı AXOI, Tam zamanlı bir gezgin olan Instagram fenomeni Adem Aksoy tarafından 2005 yılında kurulmuştur. Başlangıçtan itibaren kaliteye ve yeniliğe verilen önem sayesinde Hollanda’da Google ADS Top 50 listesine girmeyi başarmıştır. 2016 yılından itibaren Türkiye’ye yerleşen Aksoy’un Amsterdam’daki ajansının faaliyetleri devam ederken, Türkiye’de sosyal medya alanında öncü bir konuma ulaşan şirketimiz, illerden turizm tanıtım destinasyonlarına, otellere ve turizm festivallerine yönelik içerik üretim hizmetlerini başlatan ve geliştiren ilkler arasına girmiştir. Uzun yıllar birçok valilik ve belediyelerle gerçekleştirdiğimiz büyük ölçekli projelerle dünya çapında ses getiren turizm tanıtım videolarına imza atılmıştır. 2023 yılında, uluslararası havayolu şirketleri ve dünyanın önde gelen markalarıyla gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri sayesinde ülkemizi temsil etmektedir.

 

Gururla duyurmak isteriz ki…

AXOI ekibi olarak, işimizi yaparken yenilikçi ve özgün bir bakış açısına sahibiz. Her projeye bir sanat eseri gibi yaklaşarak en iyi sonuçları sunmayı hedefliyoruz. Yaptığımız işi tutkuyla yapıyoruz. Çalışma disiplinimiz ve enerjimizle, her zaman en iyisini ortaya koymak için çaba gösteriyoruz. Gururla duyurmak isteriz ki, şirketimiz 2024 yılının başından itibaren turizm sektörüne adım atmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu alanındaki çalışmalarımıza büyük bir heyecanla yeni projeler ve iş modelleriyle sektördeki etkimizi daha da genişletmeyi hedefliyoruz. Yeni iş modelimizle, sektörde bir çığır açmayı ve insanların seyahat anlayışını değiştirmeyi hedefliyoruz. Vizyoner bir bakış açısıyla, seyahat deneyimini bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyoruz: Dünyayı deneyim odaklı turlarla keşfetmek.

 

Seyahat anlayışını kökten değiştiriyoruz…

Bizim için seyahat sadece bir yerden bir yere gitmek değil, bir deneyimdir. Artık sadece yerleri görmek değil, o yerlerde gerçek bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Bu nedenle, turlarımızı sadece geziler değil, unutulmaz deneyimler haline getiriyoruz. Vizyonumuz, insanların hayatlarına dokunan, akılda kalıcı kalitede deneyimler sunmak. Her turumuzda, misafirlerimize sadece gezip dönmenin ötesinde, hayatlarında unutamayacakları anlar yaşatmayı hedefliyoruz. Yolculuklarımızı tasarlarken, sıradışı aktiviteler, yerel kültürlerle etkileşim ve unutulmaz anılar yaratma odaklı çalışıyoruz. AXOI ailesi olarak, bu heyecan verici yolculukta sizinle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Geleceği birlikte inşa etmek için, el ele verip yeni deneyimlerin kapılarını aralayalım.

Adam AXOI @Adamaxoi
Founder / Influencer

Tam zamanlı bir gezgin olan Instagram fenomeni Adem Aksoy, 1982 yılında Hollanda’da doğmuştur. Ana dili Flemenkçe olan Aksoy, ileri seviyede İngilizce ve orta seviyede Türkçe bilmektedir. Türkçe’yi ileri yaşlarda öğrenmesi sebebiyle halen geliştirmektedir. De Trekvogels adlı okulda başlayan eğitim hayatı, University of Amsterdam’da sonlanmıştır.

 

Aksoy’un sahip olduğu Amsterdam tabanlı dijital medya ajansı, Amsterdam’da yapılan sıralamada Google ADS Top 50 listesine girmeyi başarmıştır. 2016 yılından itibaren Türkiye’ye yerleşen Aksoy’un Amsterdam’daki ajansının faaliyetleri halen devam etmektedir.

 

Uçak kullanmadan çıktığı dünya turunun vizyonuna kattığı büyük etki sonucunda Türkiye’de sosyal medya alanında yol gösteren kişi statüsüne erişmiştir. İllere, turizm tanıtım destinasyonlarına, hotellere, turizm festivallerine içerik üretim hizmetini başlatıp geliştiren ilk Influencer’dır. Diğer yandan Türkiye’de düzenlenen Hint düğünlerinin çekimlerinin de başını çeken isimlerden biridir. Kaşif ve gezgin ruhlu Aksoy, @adamaxoi adlı Instagram hesabını kendine has çekim teknikleri ve Hollanda’da edindiği analitik dijital medya bilgisi ile 1 Milyon takipçili Influencer konumuna taşımıştır.

 

Adem Aksoy Instagram hesabından yayınladığı, 2021 yılının yaz aylarında Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınlarına yönelik hazırladığı farkındalık videoları ile çoğunluğu 10 milyon, bazısı da 30 milyona erişim sağlayarak büyük bir yankı uyandırmıştır. Aksoy, 2022 yılında ise valilik ve belediyelerle daha büyük tabanlı birçok proje ile dünya çapında ses getiren turizm tanıtım videolarına imza atmıştır. Aynı zamanda dünyanın turizm alanına yön veren en popüler hesaplarında (beautifulhotels, beautifuldestinations vb.) yer alarak ülkemizin tanıtımına büyük katkıları olmuştur. 2023 yılında ise Türkiye’deki turizm çalışmalarına ek olarak dünyaya yönünü çeviren Aksoy, uluslararası havayolları firmaları ve dünyanın önde gelen hotelleriyle yaptığı iş birlikleri ile içerik üretimine hızla devam etmektedir.