Hakkımda

Adam AXOI @adamaxoi
Creative Director / Influencer

 

Instagram influencer’ı (fenomeni) ve tam zamanlı bir gezgin olan Adem Aksoy, 1982 yılında Amsterdam’da doğdu. De Trekvogels okulunda başlayan eğitim hayatı, University of Amsterdam’da devam etti. Ana dili Flemenkçe ve İngilizce olan Aksoy, Türkçe’yi 3. dil olarak sonradan öğrendi. Amsterdam merkezli dijital medya ajansı sahibi olan Aksoy’un ajansı, bir dönem Amsterdam’da yapılan sıralamada Google ADS Top 50 listesinde yer aldı. Adem Aksoy’un Amsterdam’daki ajansı faaliyetlerine devam ediyor.

 

Uçak kullanmadan çıktığı uzun dünya turunun ardından, 2016 yılında Türkiye’de yaşama kararı alarak Türkiye’ye yerleşti. Aksoy, oteller için Instagram’da aylık düzenli sosyal medya içeriği üretme hizmetini başlatan ve geliştiren ilk influencer’dır. Gezmeyi, keşfetmeyi seven Adem Aksoy, sahibi olduğu @adamaxoi hesabını kendine has çekim teknikleriyle ilgi çekici hale getirmeyi başarmıştır. Hollanda’da edindiği analitik dijital medya bilgisi ile başarılı videoları Aksoy’u, 1 milyon takipçili bir Influencer konumuna taşımıştır. Tüm bunların yanı sıra Türkiye’de düzenlenen Hint düğünlerinin çekimlerini en çok gerçekleştiren kişidir.

 

2021 yazında Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınları ile ilgili çektiği farkındalık videoları Instagram sayfasında 29 milyon kişiye ulaşmış; bu videolarının birçoğu 10 milyonu aşkın kez izlenmiştir.

 

https://instagram.com/adamaxoi