Hakkımda

Adam AXOI @Adamaxoi
Creative Director / Influencer

Tam zamanlı bir gezgin olan Instagram fenomeni Adem Aksoy, 1982 yılında Hollanda’da doğmuştur. Ana dili Flemenkçe olan Aksoy, ileri seviyede İngilizce ve orta seviyede Türkçe bilmektedir. Türkçe’yi ileri yaşlarda öğrenmesi sebebiyle halen geliştirmektedir. De Trekvogels adlı okulda başlayan eğitim hayatı, University of Amsterdam’da sonlanmıştır.

 

Aksoy’un sahip olduğu Amsterdam tabanlı dijital medya ajansı, Amsterdam’da yapılan sıralamada Google ADS Top 50 listesine girmeyi başarmıştır. 2016 yılından itibaren Türkiye’ye yerleşen Aksoy’un Amsterdam’daki ajansının faaliyetleri halen devam etmektedir.

 

Uçak kullanmadan çıktığı dünya turunun vizyonuna kattığı büyük etki sonucunda Türkiye’de sosyal medya alanında yol gösteren kişi statüsüne erişmiştir. İllere, turizm tanıtım destinasyonlarına, hotellere, turizm festivallerine içerik üretim hizmetini başlatıp geliştiren ilk Influencer’dır. Diğer yandan Türkiye’de düzenlenen Hint düğünlerinin çekimlerinin de başını çeken isimlerden biridir. Kaşif ve gezgin ruhlu Aksoy, @adamaxoi adlı Instagram hesabını kendine has çekim teknikleri ve Hollanda’da edindiği analitik dijital medya bilgisi ile 1 Milyon takipçili Influencer konumuna taşımıştır.

 

Adem Aksoy Instagram hesabından yayınladığı, 2021 yılının yaz aylarında Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınlarına yönelik hazırladığı farkındalık videoları ile çoğunluğu 10 milyon, bazısı da 30 milyona erişim sağlayarak büyük bir yankı uyandırmıştır. Aksoy, 2022 yılında ise valilik ve belediyelerle daha büyük tabanlı birçok proje ile dünya çapında ses getiren turizm tanıtım videolarına imza atmıştır. Aynı zamanda dünyanın turizm alanına yön veren en popüler hesaplarında (beautifulhotels, beautifuldestinations vb.) yer alarak ülkemizin tanıtımına büyük katkıları olmuştur. 2023 yılında ise Türkiye’deki turizm çalışmalarına ek olarak dünyaya yönünü çeviren Aksoy, uluslararası havayolları firmaları ve dünyanın önde gelen hotelleriyle yaptığı iş birlikleri ile içerik üretimine hızla devam etmektedir.